retina-window1

تغییر محیط پیشفرض کد نویسی در یونیتی

بسم الله الرحمن الرحیم

هر برنامه ای که با کدنویسی سروکار داره، باید یک UI یا یک محیطی برای کد نوشتن داشته باشه. هموطنور که میدونید محیط پیشفرض برای کدنویسی در یونیتی، برنامه MonoDevelop هستش.این برنامه به طور خودکار با نصب یونیتنی، در سیستم شما نصب میشه و اگه شما یک اسکریپت در یونیتی برای بازیتون بسازید و اقدام به باز کردنش کنید، برنامه ی MonoDevelop به عنوان یک UI برای نوشتن کد، اجرا میشه.

حالا شاید شما بخواید که این محیط پیشفرض که MonoDevelop هست رو تغییر بدید.برای مثال شما دوست دارید در محیط Visual Studio برای بازیتون کدنویسی بکنید.پیش نیازی که شما در اینجا دارید، محیطی هستش که شما علاقه به نوشتن کد در اون رو دارید.مثلا اگه میخواید در ویژوال استودیو کد نویسی کنید باید حتما برنامه ویژوال استودیو رو روی سیستمتون نصب کنید.

خب برای تغییر محیط پیشفرض کدنویسی باید به مسیری که در تصویر زیر مشخص شده برید :

2016-10-17_203715

بعد از اینکه مسیر بالا رو طی کردید، با پنجره زیر رو به رو میشید :

2016-10-17_203815

خب در اینجا لازمه یه توضیحی رو بدم.ابتدا به دسته بندی External Tools برید (شماره۱) و سپس بر روی لیستی که سمت راست وجود داره کلیک کنید (شماره۲).حالا اگر برنامه مد نظر شما (مثلا Visual Studio) در لیستی که باز شد وجود داشت، اون رو انتخاب کنید ولی اگه وجود نداشت کافیه بر روی گزینه Browse (شماره۳) کلیک کنید و مسیر برنامه یا UI مد نظرتون رو بدید!

خیلی ممنونم از اینکه با UnityFarsi.IR همراه بودید!

مهدی کفشگر

مهدی کفشگر

سلام.مهدی کفشگر هستم از مازندران.عاشق بازی سازی هستم مخصوصا یونیتی.هدفم از تاسیس این سایت، اول از همه ایجاد یک مرجع فارسی یونیتی در ایران و دوم هم پیشرفت خودم و همه دوستان و هموطنانم در بازی سازی است.

More Posts

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *